harmonie & harmonie ladies

Studentský pěvecký sbor Harmonie z Velkého Meziříčí zpívá pod vedením Olgy Ubrové a Andrey Svobodové při ZŠ Školní.

V současné době má sbor asi 40 členů. Složení sboru se neustále v čase proměňuje, odchází zkušení a přichází noví zpěváci. 

Jsme rádi, že se naše parta mohla zúčastnit různorodých akcí. Zatím nejsilnějším zážitkem pro nás byla Carmina Burana v Praze v Betlémské kapli, o rok později ve Smetanově síni společně s dalšími 300 sboristy z různých koutů světa pod taktovkou amerického dirigenta a ještě o rok později v Rudolfinu s Českou filharmonií.

V roce 2018 jsme měli krásnou příležitost spolupracovat s Josefem Fojtou a Emanuelem Míškem na autorském projektu "Bylinky písničky z hrnečku" a natočili jsme stejnojmenné CD. Projekt má i divadelní verzi, kterou s úspěchem hraje Horácké divadlo z Uherského Hradiště pod názvem "Anička a bylinkové kouzlo".

Nedávno jsme si dali tu práci a spočítali, kolikrát jsme si vyzpívali zlaté pásmo v kraji Vysočina. K našemu údivu jsme zjistili, že to bylo 12krát, z toho 9krát postup do celostátního kola, kde jsme reprezentovali nejen naše město, ale i náš kraj. Máme skvělé zážitky a vzpomínky, protože setkat se s dalšími 10 nejlepšími studentskými sbory z celé republiky, seznámit se se stejně zapálenými nadšenci a zazpívat si s nimi, je prostě skvělé.

Máme moc rádi klasické sborové skladby, úpravy lidovek, chorály, muzikálové melodie i písničky současných autorů…ale hlavně máme rádi zpívání. :-)

Harmonie Ladies

Jde to i bez chlapů. :-)

To jsme zjistily na jedné zkoušce, na kterou se mužská část sboru Harmonie neráčila dostavit. 

A tak jsme zůstaly a zpívaly… a bylo to moc fajn.  Zase trochu jiné, jinak barevné a samozřejmě velmi půvabné. A proto zpíváme bez nich i dál. Takhle jednoduché to bylo. 

V březnu tohoto roku jsme na Krajské postupové přehlídce pěveckých sborů kromě zlatého pásma a postupu do celostátního kola získaly zvláštní cenu poroty za příkladnou interakci mezi sbormistryní a sborem.Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .